three female students on graduation day

Staff Directory

Administration

Name

Position

Email Address

Phone: 503-359-8137 + Ext. 

O'Neill, Karen

Principal

[email protected]

3518

Burke, Brian

Assistant Principal 

[email protected]

3519

Lord, Colene

Assistant Principal (9th & 10th discipline)

[email protected]

3521

Aillon, Chelsea

Assistant Principal

(10th & 12th discipline)

ca[email protected]

3535

Thompson, Doug

Athletic Director/Assistant Principal

[email protected]

3520

Jensen, Dwight

Dean of Students

[email protected]

3643

Tim Graham

CALC Admin

[email protected]

 

Office Support

Name

Position

Email Address

 

Acosta, Jenny

Secretary - CALC

[email protected]

8501

Casillas, Mayra

Receptionist

[email protected]

3511

Perez, Amaralis

Registrar/Student Records

[email protected]

3535

Cookman, Kim

Student Services Secretary

[email protected]

3524

Crume, Jessica

Bookkeeper

[email protected]

3505

 

 

 

 

Lopez Vasquez, Vanessa

Attendance Secretary

[email protected]

3504

Mendoza-Guerr, Mary Ann

Testing Coordinator

[email protected]

3719

 

Mora, Christina

Athletic Secretary

[email protected]

3522

Pineda, Carmen

Counseling Secretary

[email protected]

3507

Velasco, Jessica 

Principal's/Lead Secretary

[email protected]

3501

 

Name

Position

Email Address

 

Casillas, Rosaura

Bilingual Family Liaison

[email protected] 

TBD

Cox, Sarah

Counselor - Last Names A-C

[email protected] 

3549

Cox, Tommy

Counselor - Last Names Ro-Z

[email protected] 

3548

Davis, Catherine

Counselor - AVID all grades/Dept. Chair

[email protected] 

3512

Dull, John

Transition Program Teacher

[email protected] 

3728

Durdel, Hanna

 

Care Coordinator 

[email protected] 

3699

Elliott, Taylor

Youth Contact

[email protected] 

3767

Farroll, Michael

Mental Health Specialist

[email protected] 

 

Gale, Brooke

Counselor - Last Names I-M/ELD Gr 10-12 

[email protected] 

3517

Garcia, Moises

Migrant Graduation Specialist

TBD

TBD

Goff, Lyman

Building Substitute

[email protected]

 

Loomis, Faith

Building Substitute

[email protected]

 

Martinez, Fernando

Attendance Family Outreach Liaison

[email protected]

3510

Martinez, Siera

Health Room Aide

 (All Medical/COVID questions)

[email protected]

3534

Maderos, Delores

Library Media Technician

[email protected]

3724

Morris, Amanda 

School Psychologist 

[email protected]

3752

Mossbarger, Karen

SLP

[email protected]

TBD

Navika, Sarah

ELD Facilitator

[email protected]

3608

Pero, Dave

Homeless Liaison

[email protected]

3531

Rivera Rodriguez, Guadalupe

Migrant Graduation Specialist

TBD

TBD

Ruvalcaba, Christina

Counselor - Last Names D-H

[email protected]

3611

Sepulveda, Thomas

CALC Success Coach

[email protected]

 

Vanloo, Vicki

Career and College Specialist

[email protected]

3607

VanZanten, Megan

Counselor - Last Names N-Ri o & ELD 10-12

[email protected]

3525

Wynant, Baylee

Counselor - CALC

[email protected]

 

8505

Teachers

Name

Position

Email Address

 

Allen, Lisa

Language Arts Teacher

[email protected]

3609

Armstrong, Jennie

Science Teacher

[email protected]

3657

Bair, Tess

Adaptive PE

[email protected]

6251

Barnard, Steven

Social Studies Teacher - CALC

[email protected]

8503

Bartoo, Judith

Student Services Teacher

[email protected]

3651

Berdahl, Barry 

Fine Arts, Choir, Drama Teacher 

[email protected]

3638

Berrier, Shana

CALC Science Teacher

[email protected]

 

Bloomquist, Kari 

Language Arts Teacher 

[email protected]

3602

Borzcik, Neil

Science Teacher 

[email protected]

3694

Burke, David 

Spanish/French Teacher 

[email protected]

3615

Carey, Jill

Student Services Teacher

[email protected]

3726

Carrillo, Katy

Math Teacher

[email protected]

3616

Chin, Austin

Social Studies Teacher

[email protected] 

3662

Cintron, Pilar

 

Cogswell, Clinton

ELD Facilitator 

 

 

Drafting Teacher

[email protected]

 

 

[email protected]

3677

 

 

3628

Coleman, Michelle

Language Arts Teacher - CALC

[email protected]

8502

Cooper-Munoz, Jennifer

Language Arts Teacher

[email protected]

3649

Crabtree, Ben

Science Teacher

[email protected]

3655

Dixon, Destinee

Spanish Teacher

[email protected]

3653

Duyck, Jami 

Metals Manufacturing and Ag- Dept. Chair

[email protected]

3620

Evers, Greg

PE/Health Teacher

[email protected]

3729

Galvan Rios, Katherine

Spanish Teacher

[email protected]

3650

Garrett, Andrew

Language Arts Teacher - ASB Advisor

[email protected]

3617

Giansante, Dominic

Social Studies Teacher

[email protected]

3675

Goff, Cori 

PE/Health Teacher 

[email protected]

3668

Graff, Libby

Math Teacher

l[email protected]

3612

Hayden, Danielle

Math Teacher

[email protected]

3633

Herbst, Perry

Social Studies Teacher

[email protected]

3501

Higginbotham, Chris

Woods /Viking House Teacher

[email protected]

3610

Hofsted, Dawn

Math Teacher

[email protected]

3685

Holscher, Luke

Physical Education/Health

[email protected]

3676

Hullinger, Gwendolyn

Fine Arts Teacher

[email protected]

3661

Jaquez, David

Science Teacher

[email protected]

3693

Jensen, Kim

Online Instruction Teacher

[email protected]

 

Johnson, Tammy

Science Teacher

[email protected]

3635

Jones, Terri

Language Arts Teacher

[email protected]

3625

Jones, Tonya

Science Teacher

[email protected]

3636

Karp, Adam

Math Teacher

[email protected]

3619

Kirkman, Robert (Bobby)

Social Studies Teacher/Vik Crew/Yearbook/ASB Leadership

[email protected]

3652

Kirkman, Shannon

Professional Technical Teacher 

[email protected]

3683

Kriz, Adam

Science Teacher

[email protected]

3630

Kurse, Vanita

Math Teacher

[email protected]

3687

Lambach, Russell

Math Teacher

[email protected]

3646

Lewis, Laura

Social Studies Teacher

[email protected]

3632

Leo, Jeff

Math Teacher

[email protected] 

3686

Loeffler, Andrea

Culinary Arts/Family & Consumer Science

[email protected]

3613/3705

Lovenguth, Jonathan

Math Teacher- CALC

[email protected]

8504

Lumpkin, Dan

Social Studies Teacher

[email protected]

3639

Lumpkin, Chris

Math Teacher

[email protected]

3640

Maines, Sandra

Student Services Teacher

[email protected]

3684

Marietta, Jenny

Student Services Teacher 

[email protected]

3658

Martinez, Arnulfo

Professional Technical Teacher

[email protected]

3666

McCune, Lynn 

Language Arts Teacher

[email protected]

3626

McFarland, Camden

High School Success

[email protected] 

3680

McNeil, Jace

Math/Mechatronics Teacher 

[email protected]

3606

Miller, Jillian

Culinary/Business Teacher

[email protected]

3763

Miller, Morey

Science Teacher

[email protected]

3682

Miller, Rachel

Language Arts Teacher

[email protected]

3637

Montan, Nicholas

Math Teacher

[email protected]

3696

Murtaugh, Megan

Language Arts Teacher

[email protected]

3679

Neiltling, Jennifer

Language Arts Teacher

[email protected]

3648

Nelson, Dawn

Language Arts Teacher

[email protected]

3656

Nichols, Matthew

PE/Health Teacher 

[email protected]

3647

Nunez, Lesslie

Orchestra Teacher

[email protected]

3612

Ogle, Sara

English Teacher 

[email protected]

3692

Palumbo, Annie

High School Success

[email protected] 

3684

Peterson, Julia

Language Arts Teacher

[email protected]

3527

Prosser, Juliet

Language Arts Teacher

[email protected]

3660

Roche, Mark

Physical Education and Health Teacher

[email protected]

3754

Russell, Craig

Math Teacher

[email protected]

3654

Sangiovanni, Rosa

Spanish Teacher

[email protected]

3624

Shackelford, Kori

Agricultural Science and Technology Teacher

[email protected]

3538

Schlazer, Stewart

Band Teacher

[email protected]

3688

Scott, Gregory

Adv. Math/Computer Science Teacher

[email protected]

3605

Soper, Sally

Spanish Teacher

[email protected]

3689

Spiesschaert, Lisa

Student Services Teacher

[email protected]

3629

Stapp, Daniel

Language Arts Teacher

[email protected]

3672

Stark, Calvin

Science Teacher

[email protected]

3627

Sturrock, Carole Ann

Language Arts Teacher

[email protected]

3604

Sun, Byron

Language Arts Teacher

[email protected]

3644

Swoboda, Rebecca

Fine Arts-Art/Photography Teacher

[email protected]

3659

Takahashi, Guy

PE/Health Teacher 

[email protected]

3676

Takahashi,Vallie

Physical Education & Health Teacher

[email protected]

3645

Talbott, Katherine

Math Teacher

[email protected]

3673

Tasker, Mark

Student Services Teacher

[email protected]

3690

Thompson, Danielle

Language Arts Teacher/Reading Workshop

[email protected]

3671

Tocher, Travis

Social Studies

[email protected]

3509

Tucker, Kevin

Health Teacher

[email protected]

3664

Van Horn, Eryn

Language Arts Teacher

[email protected]

3622

Van Slyke, Mikaela

Social Studies Teacher

[email protected]

3634

Vickers, Robert

Science Teacher

[email protected]

3691

Wanner, Mike

Math Teacher

[email protected]

3669

Wanner, Rita

Math Teacher

[email protected]

3601

Weinbender, Eric

Social Studies Teacher

[email protected]

3675

Witt, Sabria

 

[email protected]

3667

Worst, John

Science Teacher

[email protected]

3642

Zehr, Heather

AVID Site Coordinator & Elective Teacher

[email protected]

3695

Zumwalt, Abigail

Student Services Teacher

[email protected]

3621

Instructional Support

Name

Position

Email Address

 

Allenbaugh, Stephanie

Instructional Assistant

[email protected]

 

Anderberg, John 

Instructional Assistant 

[email protected]

3828

Banks, Monica

Student Supervision

[email protected]

3819

Barnes, Autumn

Instructional Assistant

[email protected]

 

Duyck, Michelle 

Student Supervision

[email protected]

3764

Flores-Ortiz, Ruby

Online Learning IA

[email protected]

 

Foley, Katy

Instructional Assistant

[email protected]

 

Franck, Brandy

Instructional Assistant

[email protected]

 

Guerra, Jose 

Student Supervision

[email protected]

3764

Hernandez-Michalski, Michael

Instructional Assistant

[email protected]

 

Horne, Melissa

Instructional Assistant - CALC

[email protected]

8508

Jimenez, Teresa

Instructional Assistant

[email protected]

 

Knowlton, Jane

Instructional Assistant

[email protected]

3814

Larkins, Robert

Instructional Assistant 

[email protected]

 

Lira, Hilda

Instructional Assistant

[email protected]

 

Lopez, Skyler

Student Supervision

[email protected]

 

Mann, Etelinda

Instructional Assistant

[email protected]

3827

McRobert, Laurie

Instructional Assistant - Transitions

[email protected]

 

Phuong, April

Instructional Assistant

[email protected]

 

Roth, Peter

Instructional Assistant

[email protected]

 

Royce, Susan

Instructional Assistant

[email protected]

 

Sandstrom, Karen

Instructional Assistant

[email protected]

 

Scott, Teresa

Instructional Assistant

[email protected]

3823

Silva, Rosie

Instructional Assistant

[email protected]

 

Stewart, Nancy

Instructional Assistant - Transitions

[email protected]

 

Weaver, Luz

Instructional Assistant

[email protected]

 

Welch, Eillen

Instructional Assistant

[email protected]

 

 
 
 
 

Forest Grove High School

Staff Directory

Administration

Principal

Karen O’Neill
Principal

[email protected]

Assistant Principal

Brian Burke
Assistant Principal

[email protected]

Assistant Principal

Colene Lord
Assistant Principal

[email protected]

Vice Principal

Chelsea Aillon

 Assistant Principal

[email protected]

Athletic Director

Doug Thompson 

Athletic Director/Assistant Principal

[email protected]

Dean of Students

Dwight Jensen 

Dean of Students

[email protected]

 

Office Support

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Monica Christopherson Athletic Receptionist

[email protected]

Bookkeeper

Jessica Crume

Bookkeeper

[email protected]

 

 

 

Vanessa Lopez Vasquez
Attendance Secretary 

[email protected]

 

 

 

Siera Martinez 

Isolation Room Aide

 

[email protected]

Health Office Aide

Diana Luna 

Health Office Aide

[email protected]

Receptionist

Christina Mora 

Athletic Secretary

[email protected]

Principal's Secretary

Jessica Velasco 

Principal’s Secretary 

[email protected]

 

          Counseling Department 

Counselor

Catherine Davis 

Counselor

[email protected] 

Counselor

Brooke Gale 

Counseling Department Chair/Counselor

[email protected]

 

Counselor

Christina Ruvalcaba Counselor

[email protected]

 

 

Sara Cox 

Counselor

[email protected] 

 

Kenneth (Tommy) Cox 

Counselor 

[email protected] 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Counselor

Megan Van Zanten Counselor

[email protected]

 

Migrant Grad Specialist

Oralia Najera 

Migrant Grad Specialist

[email protected]

 

 

Psychologist

Amanda Morris

 Psychologist

[email protected]

Youth and Family Counselor

Dia Murillo 

Youth Contact

[email protected]

Mental Health Counselor

Heather Thompson 

Mental Health Counselor 

[email protected]

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Carmen Pineda

Counseling Secretary

[email protected]

Counseling Secretary

Amaralis Perez

Registrar

[email protected]

Attendance Outreach

Juan Lopez 

Attendance Outreach

[email protected]



 

Migrant Student/Parent Liaison

Margarita Solis Ruiz

Migrant Student/Parent Liaison

[email protected]

Bilingual Liaison

Jose Luis Sanchez Rodriguez

Bilingual Liaison

[email protected]

 

Career/College Program - Aspire Site Coordinator

Vicki Vanloo 

Career/College Program Aspire Site Coordinator

[email protected]

 

Title X Liaison

Dave Pero

Title X Liaison

[email protected]

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Taylor Elliott

Youth Contact

[email protected]

Care Coordinator

Hanna Durdel (Thompson)

Care Coordinator

[email protected]

 

AmeriCorp Staff

 

 

 

 

AmeriCorp

[email protected] 

Viking Logo

 

 

Language Arts Department

English Teacher

Kari Bloomquist
Language Arts Department Chair

[email protected] Office Hours Wednesday

 

English Teacher

Jennifer Cooper Munoz

Language Arts

[email protected]

 

English Teacher

Lynn McCune
Language Arts

[email protected]

 

 

English Teacher

Terri Jones

Language Arts

[email protected]

       

 

 

 

English

Megan Murtaugh

Language Arts

[email protected]

 

English Teacher

Jennifer Neitling
Language Arts

[email protected]

 

English Teacher

Dawn Nelson
Language Arts

[email protected]

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sabrina Witt

Language Arts

[email protected]

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Byron Sun

Language ARts 

[email protected] 

English Teacher

Daniel Stapp 

Language Arts

[email protected]

 

 

English Teacher

Danielle Thompson 

Language Arts

[email protected]

 

English Teacher

Eryn Van Horn 

Language Arts

[email protected]

 

English Teacher

Blaine Vandehey
Language Arts

[email protected]

 



Math Department

Math Teacher

Katy Carrillo 

Math

[email protected]

 

Math Teacher

Annette Faris 

Math 

[email protected]

 

Math Teacher

Libby Graff 

Math

[email protected]

 

Math Teacher

Danielle Hayden 

Math

[email protected]

 

Math Teacher

Dawn Hofsted 

Math

[email protected]

 

Math Teacher

Adam Karp 

Math

[email protected]

 

 

 

Math Teacher

Vanita Kurse

 Math

[email protected]

 

Math Teacher

Russ Lambach 

Math

[email protected]

 

Math Teacher

Nicholas Montan 

Math

[email protected]

 

Math Teacher

Craig Russell 

Math

[email protected]

 

Math Teacher

Allison Samuel 

Math

[email protected]

 

 

 

Math Teacher

Katherine Talbott 

Math

[email protected]

 

Math Teacher

Mike  Wanner

 Math Department Chair

[email protected]

 

 






Science Department 

Science Teacher

Adam Kriz 

Science

[email protected]

 

Science Teacher

Morey Miller 

Science

[email protected]

 

Science Teacher

Calvin Stark 

Science

[email protected]

 

Science Teacher

Robert Vickers

Science

[email protected]

 

Science Teacher

John Worst

 Science

[email protected]

 




 

 

Science Teacher

Jennie Armstrong 

Science

[email protected]

 

Science Teacher

Neil Borzcik 

Science

[email protected]

 

Science Teacher

Ben Crabtree 

Science

[email protected]

 

 

Science Teacher

Tammy Johnson

Science

[email protected]

 

Science Teacher

Tonya Jones 

Science Dept. Chair

[email protected]

 

 

Social Studies Department

Social Studies Teacher

Andrew Garrett 

Social Studies

[email protected]

 

Social Studies Teacher

Elizabeth Hartford 

Social Studies

[email protected]

 

Social Studies Teacher

Perry Herbst 

Social Studies

[email protected]

Social Studies Teacher

Bobby Kirkman

 Psychology 

[email protected]

 

Social Studies Teacher

Laura Lewis 

Social Studies 

Department Chair

[email protected] 

 

Social Studies Teachers

Dan Lumpkin 

Social Studies

[email protected]

 

 

Social Studies Teacher

Travis Tocher 

Social Studies

[email protected]

 

Social Studies Teacher

Mikaela Van Slyke

 Social Studies

[email protected]

Social Studies Teacher

  Eric Weinbender 

Social Studies

[email protected]         

Social Studies Teacher

Heather Zehr 

Social Studies/AVID

[email protected]

   
 

World Language Department

World Language Teacher

David Burke - Department Chair

French

[email protected] 

 

World Language Teacher

Destinee Dixon 

Spanish

[email protected]

 

Social STudies Teacher

Katherine Galvan Rios 

Spanish

[email protected]

World Language Teacher

Rosa Sangiovanni 

Spanish

[email protected]

 

World Language Teacher

Sally Soper

Spanish

[email protected]

 



 

ELD Teacher

Lucinda Aguilar 

[email protected]

 

ELD

Kendra McNair

ELD

[email protected]

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
        Pilar Cintron
        ELD Facilitator 
 

 

Student Services Department

Student Services Teacher

Judith Bartoo 

Student Services Department Chair

[email protected]

Student Services Teacher

Jill Carey 

Student Services

[email protected]

 

Student Services Teacher

Abby Coleman 

Student Services

[email protected]

 

Student Services Teacher

John Libby  

Student Services

[email protected]

 

Student Services Teacher

Sandy Maines  

Student Services

[email protected]

 

Student Services Teacher

Jenny Marietta  

Student Services

[email protected]

 

 

Student Services Teacher

Adrian Shipley

Student Services

[email protected]

 

Student Services Teacher

Kat Taplin  

Student Services

[email protected]

 

Student Services Teacher

Mark Tasker  

Student Services

[email protected] 

 

Student Services Secretary

Kim Cookman 

Student Services Secretary

[email protected]

 

Student Services Teacher

Tess Bair

Adaptive PE

[email protected]

Speech Pathologist

Lyman Goff

Speech Pathologist

[email protected]

 

Health and Physical Education Department

Health and P.E. Teacher

Luke Holscher 

Health P.E

Department Chair

[email protected]

 

Health and P.E. Teacher

Greg Evers 

Health P.E

[email protected]

 

Health and P.E. Teacher

Cori Goff 

Health P.E

[email protected]

 

Health and P.E. Teacher

Matthew Nichols 

Health Freshman Seminar

[email protected]

 

Health and P.E. Teacher

Marc Roche 

Health P.E

[email protected]

 

Health and P.E. Teacher

Vallie Takahashi 

Health P.E

[email protected]

 

 

Health and P.E. Teacher

Guy Takahashi 

Health P.E

[email protected]

 

Health and P.E. Teacher

Kevin Tucker 

Health P.E

[email protected]

 

 





CTE Department
CTE Teacher

Clint Cogswell 

Architectural Drafting

[email protected]

CTE Teacher

Jami Duyck - Department Chair

Metals, Exploring Plants, Ag

[email protected]

 

CTE Teacher

Chris Higginbotham
Advanced Construction Woods/Viking House Teacher

[email protected]

 

CTE Teacher

Shannon Kirkman

Graphic Design/Professional Technical Teacher

[email protected]

 

CTE Teacher

Andrea Loeffler

Culinary Arts/Family & Consumer Science

[email protected]

CTE Teacher

Arnulfo Martinez

Woods/Professional Technical Teacher

[email protected]

 

CTE Teacher

Jillian Miller 

Business

[email protected]

 

 

 

Computer Science Teacher

Gregory Scott 

Computer Science

 [email protected] 

 

CTE Teacher

     Kori Shackelford

Animal Science

Culinary

[email protected]

 

Art Teacher
Gwen Hullinger
Fine Arts
 
Art TeacherRebecca Swoboda
Fine Arts
 
 

  Fine and Performing Arts 

Fine Arts Teacher

Barry Berdahl 

Music & Theater

[email protected]

 

Fine Arts Teacher

Stewart Schlazer 

Band

[email protected]

 

Fine Arts Teacher

Lesslie Nunez 

Strings & Mariachi

[email protected]

 

 

Online Learning Department 

Online Learning Teacher

Kim Jensen 

Online Instruction

[email protected]

Testing/Tutoring 

Wednesday 8-5:30pm 

M-Th 8-9pm

Office Hours M-F by appointment 3:10-3:45

 

 

Library/Tech Support

Librarian

Dee Maderos

Library/Media Tech

[email protected]

503-359-2432 ex 3724

 

Testing CoordinatorMary Ann Mendoza-Guerra

Testing & AP Coordinator 

 

Student Supervision

Security

Monica Banks

Security

[email protected]




 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Skyler Lopez

Outside Security 

[email protected] 

Security

Joe Guerra 

Security

[email protected]

 

CALC Staff

CALC Teacher

Steven Barnard 

Social Studies

[email protected]

Office Hours M,T,Th,F 8-9:30 

or by appointment

CALC Staff

 

Michelle Coleman English/Language Arts

[email protected]

Office Hours M,T,Th,F 7:30-9:30

Wednesday 7:30-3:30

CALC Teacher

 

Jonathan Lovenguth Math/Science/Lead Teacher

[email protected]

Office Hours 10:30-12:30 pm & 1:00-3:45pm by Appointment 

 
 
 
 
         Jenny Acosta
     Secretary/Registrar

CALC IA

Melissa Horne 

Instructional Asst.

[email protected]

 

 
 
 
 

 

 

 



Instructional Assistants
Instructional Assistant

Stephanie Allenbaugh Instructional Asst. 

[email protected]

IA

John Anderberg

Instructional Asst.

[email protected]

 

 

 

Instructional Assistant

Kathleen Daugherty Instructional Asst. 

[email protected]

Viking Logo

 

 

 

 
 

Viking Logo

Michael Hernandez-Michalski

Instructional Assistant
[email protected]

IATeresa Jimenez
Instructional Assistant

[email protected] 

 

Instructional Assistant

Jane Knowlton 

Instructional Asst. 

[email protected]

Instructional Assistant

Todd Knutson

Instructional Asst. 

[email protected]

IA

Bobby Larkins

Instructional Asst.

[email protected]

IA

Kristen Larkins 

Instructional Assistant

[email protected]

IA

Hilda Lira 

Instructional Assistant

[email protected]

IA
Etelinda Mann
Instructional Assistant

 

IA

Kelli Raichart 

Instructional Asst. 

[email protected]

Viking Logo

 



IA

Susan Royce 

Instructional Asst. 

[email protected]

 

IA

Kimberly Schmitt 

Instructional Asst. 

[email protected] 

IA

Teri Scott

Instructional Asst. 

[email protected]

IA

Rosie Silva 

Instructional Asst. 

[email protected]

IA

Luz Weaver

Instructional Asst. 

[email protected]

IA

Eillen Welch

Instructional Asst. 

[email protected]









 




Transitions Staff

IA
Laurie McRoberts
IA
John Dull - TR
 
IA
Jennifer Cullers - TR
IA

Nathan Heatherly - TR

[email protected]

Viking Logo

Cassidy Trueb - TR

IA

Angela Jones - TR

Viking Logo

Nancy Stewart - TR

[email protected]

Viking Logo

Dawn Morrison - TR

[email protected]

Viking Logo

Jeron Bealieu-TR

[email protected]

Viking Logo

Cholena Perry - TR